Попоски: Европа ја зафаќа топол бран и температури до 50° C – Македонија заобиколена

5 копии

Најголемиот дел од Европскиот Континент веќе го зафаќа екстремно топол бран со потекло од Африка кој ќе услови рекордно високи температури на воздухот, и тоа ...
| | веќе видена | слични
13 копии
15 копии
6 копии
57 копии
3 копии
5 копии

Денес попладне и кон крајот на денот, претежно во планинските подрачја ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утре ќе има изолирана ...
| | веќе видена | слични

Денес попладне и кон крајот на денот, претежно во планинските подрачја ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа во следните денови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски: Европа ја зафаќа топол бран и температури до 50° C – Македонија заобиколена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: