Какви измени на законот за сообраќај се потребни?

3 копии

Според оценката на испитаниците за тоа колку се остварени индикаторите што ги има поставено Европската универзитетска асоцијација, нашата земја би била ...
| | веќе видена | слични

Независниот академски синдикат ги презенитираше наодите и заклучоите од првото спроведено истражување на универзитетската автономија во земајва. Резулататите ...
| | веќе видена | слични

Кадровската и финансиската автономија најмногу ја еродираат универзитетската автономија во Македонија. Ова се дел од заклучоците од истражување на ...
| | веќе видена | слични

Перцепцијата кај академската заедница врзани со организациската автономија на македонските универзитети, е дека таа е од исклучителна важност. Од друга страна, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 276 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Министерството за правда го објави новиот Предлог-закон за Јавно обвинителство во кој, како што наведуваат во соопштение, се здружуваат постојните капацитети ...
сите 72 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какви измени на законот за сообраќај се потребни?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: