Каква ќе биде судбината на СЈО - рокот истекува


2 копии

Тема на дебатата на „360 Степени“ беше рокот за поднесување обвиненија на Специјалното јавно обвинителство од 18 месеци од преземање на предметите и ...
| | веќе видена | слични

Во дебата на „360 Степени“, новинарот Саше Димовски,зборуваше за трите опции за продолжување на работата на СЈО, пред истекувањето на рокот за поднесување ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Беса Арифи, Вонреден професор во Универзитетот на Југо-Источна Европа Си бил еден човек на кој му опаѓала косата па се обратил кај дерматолог и после ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку си замина од распитот во Специјалното јавно обвинителство. Од СЈО ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според информации од обвинителството, Мијалков и неговиот адвокат, поранешниот републички јавен обвинител, Љупчо Шврговски, барале увид во неколку предмети. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 568 | | | веќе видена

И птиците повеќе не сакаат да летаат над опустошениот е рид над скопското село Кондово. Пред само два дена силните пламени јазици пеплосаа сè. Уништена е ...
сите 89 | | | веќе видена

Од Министерството за финансии доставија графици на кои е прикажано движењето на јавниот и државниот долг на Република Македонија. Министерството за финансии ...
сите 75 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио.Веста е ...
сите 195 | | | веќе видена

Талат Џафери го оправда незаконското гласање на пратениците на парламентарното мнозинство така што го изманипулира Законот за Собрание. И покрај мислењето на ...
сите 555 | | | веќе видена

Разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски го означува почетокот на реформите во судството, кои што ќе донесат правда и правичност за сите. Ова ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каква ќе биде судбината на СЈО - рокот истекува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: