Голем одрон кај браната Калиманци (ВИДЕО)


Патниот правец Кочани-Македонска Каменица од денеска во 14:45 часот е нормализиран за сообраќај, откако е расчистен одронот што од саботата го прекина ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани – Македонска Каменица во близина на село Истибања ...
| | веќе видена | слични

- Вчера е направено дополнително минирање на остатокот од ризичната карпа, во текот на денов треба да се утврди дали ќе биде потребно уште едно минирање по што ...
| | веќе видена | слични

„Господ нè чувал, за среќа, не поминало ниедно возило“, изјави еден возач кој минал на патот Кочани – Македонска Каменица. Утрово карпи и земја се урнаа и го ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Виница, Ивица Димитров, на својата Фејсбук страница објави фотографии од неговата посета на местото каде се одронати огромни карпи и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 49 | | | веќе видена

ИФФК „Браќа Манаки“-Битола го претстави македонскиот краток филм „Љубовникот“ на режисерот Игор Иванов-Изи кој во фестивалскиот прес центар изјави дека идејата ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем одрон кај браната Калиманци (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: