Судиите Кацарска и Тодоровски покажуваат дека судот е во партиски раце на СДСМ


2 копии

Зошто Добрила Кацарска и Дарко Тодоровски доколку се професионални, независни и непартиски судии, на поранешниот премиер Никола Груевски му закажуваат 10 ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев по денешното рочиште за „Поткуп“ изјави дека ја почитува одлуката на Апелациониот суд јавноста да биде исклучена од гледањето на видео ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев очекува ослободителна пресуда откако пред судот беше емитувана снимката за случајот Поткуп. Со решение од Апелација, јавноста повторно беше исклучена. ...
| | веќе видена | слични

Скопска апелација реши да ја исклучи јавноста од гледање на целата видео -снимка поради која премиерот Зоран Заев се товари за примање поткуп. Заев по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Ме местеа за ги спречат бомбите“, рече премиерот Зоран Заев, кој е обвинет за случајот „Поткуп“, по денешното судско рочиште. Тој рече дека, најверојатно, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Денеска во судот се гледаше целосната снимка за случајот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев. По рочиштето тој пред медиумите изјави дека уште сега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судиите Кацарска и Тодоровски покажуваат дека судот е во партиски раце на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: