Како изгледа воланот на Заубер


Во следното видео од тимот на Заубер се објаснети контролите на воланот на болидот. Од Заубер објаснуваат и за новиот 4.3 инчен дисплеј на воланот кој сега може да прикажува многу повеќе информации за болидот. Во детален инфографик што тимот на Заубер го објави на Англиски, Германски и Шпански јазик можете да ги прегледате сите функции на копчињата на воланот. Клик тука за преглед на инфографикот на Англиски јазик.
| | веќе видена | слични

Останато

Отворена е истрага за „организирана измама” против лица кои објавија лажни апели за донации за финансирање на реконструкцијата на Нотр Дам , соопшти јавното ...
сите 768 | | | веќе видена

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 148 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 236 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 158 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како изгледа воланот на Заубер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: