Како Хелмут Марко го „искара“ Алгуерсуари? (видео)


Блокирањето на возачите за време на квалификациите не е ништо ново, но доколку тоа се прави на „сестринскиот“ тим, тогаш истото е голем проблем. Хелмут Марко по завршувањето на квалификациите во Кореја се упатил кон таборот на Toro Rosso и пред тимскиот шеф на тимот жестоко му се обрати на Алгурсуари поради блокирањето на Фетел. Според шпанските медиуми, токму таквиот потег на Шпанецот е причината за неговата смена во Toro Rosso, иако во прв план се сметало на негово останување. За потсетување, Toro Rosso или поточно Red Bull, се одлучи за комплетна смена на досегашната возачка двојка, со Даниел Рикардо и Жан Ерик Верњ. Дали блокирањето на Фетел е причина за неговото заминување од Toro Rosso проценете сами, но она што е поинтересно е реакцијата на Хелмут Марко и кавгата во боксот на вториот тим на Red Bull. Погледнете...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 112 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Хелмут Марко го „искара“ Алгуерсуари? (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: