Како до убави нозе

Разни совети за убави нозе За да се ослободите од стресот, со палецот притиснете на центарот на вашето стапало. За да ги освежите вашите стапала ставете 10 капки лимон, етерично масло или нане во 1 литар ладна вода и потопете пар памучни чорапи и облечете ги. Ова е инстант освежување за вашите уморни стапала. Ако сакате убави нозе не може да поминете без вежби. Без разлика дали се тоа вежби кои сами дома ќе ги правите или во фитнес сала, а најдобар начин е возење велосипед. така ќе ги зајакнете мускулите и ќе се ослободите од вишокот масти. И последно - одржувајте ја тежината ! Не може да очекувате да имате убави нозе ако се предебели. Целото тело треба да е во сооднос. Големо тело со слаби нозе или обратно, не се смета за убаво.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера двајцата осомничени за грабежот на бензинската пумпа на Макпетрол во село Велешта, Струшко, извршен на 3 август, се приведени. Надлежниот јавен обвинител ...
сите 131 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 55 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет, кои што се во ...
сите 137 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како до убави нозе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: