Како да го спречите оштетувањето на косата!?

Секојдневното миење на косата е штетно затоа што ја отстранува природната маснотија на темето. Идеално време за потсрижување на косата е на секои два месеца. Не треба да се прави комбинација од врела пегла и лак за коса и треба да се избегнуваат препаратите што содржат алкохол. Сушењето на највисока температура само ја суши косата, па затоа тоа треба да се прави на најниска или на средна температура. Косата не треба да се обликува додека е мокра, затоа што влакното може да испука. Доколку се работи за освежување на целата коса, нема потреба да се бојосува целата, туку само оние делови каде што израснала.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да го спречите оштетувањето на косата!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: