Од неа нема спас: Русите развија најквалитетна снајперска пушка (ВИДЕО)


2 копии

Во Русија е развиена снајперка пушка SVDK од висок калибар кој може да ја пробие секоја балистичка плоча. Користи зрно со калибар 9,3×64 mm 7N33, кој бес проблем пробива мета на далечина од 200 метри. SVD за разлика од другите пушки има поголема тежина и тежи 6.5 килограми.
| | веќе видена | слични

Сектор за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против З.М.(58) од село Старе Село за сторено кривично дело неовластено држење на оружје или распрскувачки материи.На 14 декември, според полицијата, во село Старе Село при претрес во домот и помошните простории на пријавениот биле пронајдени: кожна футрола за пиштол, кожен ременик за ловечка пушка, со 15 ловечки патрони, куршум боева муниција, футрола за ловечка пушка и ловечка пушка марка „Црвена застава“ со дозвола на име на пријавениот, дозвола за поседување и носење на оружје на име на пријавениот, 59 празни патрони за ловечка пушка калибар 12 милиметри, празна чаура за ловечка пушка калибар 16 милиметри, кожна футрола за пиштол, две машинки за полнење ловечка муниција, осум тапи за полнење ловечка муниција, две кугли за полнење ловечка муниција, прибор за чистење на ловечко оружје, една кутија со барут за полнење муниција и ловечки сачми, 25 испукани куршуми калибар 7,62 милиметри, 12 патрони за ловечка пушка калибар 12 милиметри, еден ...
| | веќе видена | слични

Овој човек одлучил по прв пат да пука од снајперска пушка. Откако истрелал куршум, јасно може да се слушне дека се вратил кон него! Само ќе кажеме дека овој човек имал голема среќа! Што навистина се случило, погледнете во продолжение:
| | веќе видена | слични

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 477 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека Техеран нема да попушти под притисокот на САД и дека нема да се откаже од своите цели, дури и ако Иран биде ...
сите 166 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Ден по именувањето на Еролд Мусилу за прв човек на Агенцијата за разузнавање , од коалицискиот партнер во власта ДУИ – повик до претдателот Пендаровски да ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од неа нема спас: Русите развија најквалитетна снајперска пушка (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: