Град Скопје ги информира граѓаните дека целосно се исцрпени средствата предвидени за субвенции за купување велосипед, односно до крајот на денешниот ден се ...
| | веќе видена | слични

Кај скопјани се повеќе се зголемува свеста за користење на велосипедот како превозно средство. Актуелно станува одење на работа со велосипед. Во периодот кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Холандија е земја со 17 милиони жители и 22 милиони велосипеди, а и понатаму се труди да ја намали загаденоста поради сообраќајот. Поради тоа воведуваат уште ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Предлогот сите вработени кои на работно место ќе одат со велосипед да добиваат паричен надомест по изминат километар доаѓа од каде, ако не од владините ...
| | веќе видена | слични

„Да излеземе од автомобилите и да ги земеме велосипедите. Целта ни е да придобиеме уште 200.000 луѓе кои со велосипедите ќе поминат три милијарди километри ...
| | веќе видена | слични

Летото и сончевите денови се пред нас, а главна преокупација овој период од годината е, како до извајано тело, кое гордо ќе се прошета по плажите. Теретаните и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој условува стабилно, суво и невообичаено топло време со високи ...
сите 204 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 165 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Пратеникот Артан Груби и близок соработник на лидерот на ДУИ Али Ахмети, отворено ќе лобира Никола Димитров да биде консензуалниот кандидат на неговата партија ...
сите 193 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

31.08.2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: