Кај момче од Кавадарци пронајдена марихуана: Тој е приведен, а другата одземена

4 копии
7 копии

Претреси биле извршени кај неколку лица од Кавадарци и Возарци, фатени се лицата кои краделе нафта од товарни возила во Тиквешко. Оваа информација денеска за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Кавадаречката полиција го приведе дваесет и двегодишниот Б.И од Кавадарци откако во неговиот дом била пронајдена марихуана.Портпаролот на СВР Велес, Верољуб ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пет лица се лишени од слобода и одземено е поголемо количество муниција и друга опрема во активностите за расчистување на случајот со вооружената престрелка ...
| | веќе видена | слични

Според полициските податоци, при претрес на домот и помошните простории на И.М.(34) од Лавце, извршен вчера со судска наредба, биле пронајдени четири рамки со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 280 | | | веќе видена

Слободан Богоевски, Зоран Верушевски, Сашо Мијалков, Владимир Атанасовски- четворицата беа директори на Управата за безбедност и контразузнавање и четворицата ...
сите 8 | | | веќе видена

Постои ли можност последната, трета фаза од уставните измени, за кои повторно е потребно двотретинско мнозинство, да не поминат во Собранието бидејќи би немале ...
сите 282 | | | веќе видена

Овој луксузен  дворец зад мене е центарот во којшто биле координирани сите злоупотреби како и нападнат на 27 ми април. Според јавни сведоштва и признанија, ...
сите 189 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира ,,дезинформациите изнесени од страна на Христијан Мицковски преку социјалната мрежа Фејсбук за наводни упади во ...
сите 196 | | | веќе видена

Осми ден молчат од СДСМ за скандалот со прислушувањето, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски и рече дека премиерот, Зоран Заев и министерот за ...
сите 112 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната дебата за нацрт аманданите на Уставот потсети дека и пратеници од опозицијата имале свои предлози за подобрување на текстот, ...
сите 124 | | | веќе видена

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Сашо Мијалков и ја потврди одлуката на судија на претходна постапка да му одреди 30 дена притвор ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај момче од Кавадарци пронајдена марихуана: Тој е приведен, а другата одземена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: