Марихуаната може да предизвика раст на градите кај мажите!?

Марихуаната може да предизвика раст на градите кај мажите!? Пластичниот хирург Ентони Џоун од Детроит вели дека марихуаната може да доведе до намалување на нивото на тестостерон кај мажите, што пак од своја страна може да предизвика развој на ткивото на градите. „Растот на градите кај мажите е последица на нерамнотежа на нивоата на тестостерон и естроген. Кога ќе надвладее естрогенот, наместо тестостеронот, се создава дополнително ткиво на градите“, вели хирургот. Оваа појава влијае кај околу 40 проценти од мажите во периодот меѓу 25 до 40 година. Отстранувањето на дополнителното ткиво на градите кај мажите е петтиот најчест естетски зафат што се извршува во САД. Иако не е утврдена сигурна поврзаност меѓу марихуаната и оваа појава, докторите се се повеќе уверени дека таа е веројатна.
| | веќе видена | слични

Старлетата со своите обожаватели ги споделила фотографиите на кои позира без имплантите. Станија се пофалила на Твитер со својот изглед пред операцијата на градите и вградувањето на имплантите. Рамен стомак без гради, тинејџерка во буквална смисла на зборот. - Некои стари слики, пред да ги "допирам" градите - напишала Станија над сликите.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 241 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. ...
сите 249 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за се освен за содржината на договорот. Второ дека бегаат од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека немаат ...
сите 115 | | | веќе видена

Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
сите 67 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 155 | | | веќе видена

Од таборот на Роналдо не го премолчеа вчерашниот избор на ФИФА за најдобар фудбалер во годината, овој пат зајадлив коментар беше постиран од инстаграм профилот ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марихуаната може да предизвика раст на градите кај мажите!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: