Иницијативата да се создаде мини базар на некогашниот паркинг во близина на Чинарот, создаде проблем. Десеттина семејства кои имаат куќи на овој потег и кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска во Охрид ое активен електронскиот систем за евидентирање и регулација на движењето на возилата во стариот дел на градот и на Градското пристаниште. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со активирање на неодамна поставениот електронски систем за пристап со моторни возила во Стариот дел на градот и на Градското пристаниште од денеска стартува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Станува збор за обид за уредување на движењето на моторните возила во тој дел на Охрид, во текот на шпицот на сезоната кога во градот значително се згоелмува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Имаме преговарачка рамка од Европската Унија во која е наведено дека европското законодавство ќе го преведеме на македонски јазик, нашиот идентитет е признат, ...
сите 246 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 47 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде да паркираме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: