Каде отиде брзината на Ферари? Волф: Тие уште не ги спуштија панталоните

Шефот на Мерцедес, Тото Волф се обиде да го намали значењето на огромната разлика која неговиот тим ја имаше на петочните тренинзи пред Австралиското ГП, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Првиот ден од викендот во Австралија започна со доминација на Луис Хамилтон и Мерцедес, Себастијан Фетел е изненаден од брзината на „сребрената стрела" во ...
| | веќе видена | слични

Според резултатите од слободните тренинзи на патеката во Мелбурн, и во новата сезона во Формула 1 главен фаворит за титулата ќе бидат Мерцедес и Луис Хамилтон. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на Мерцедес, Тото Волф ги демантираше тврдењата на Хелмут Марко од Ред Бул за тоа како се распределени силите во моментов. Д-р Марко веќе неколку пати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде отиде брзината на Ферари? Волф: Тие уште не ги спуштија панталоните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: