Каде ни исчезна љубовта? Можеме да комуницираме на милион начини – но, многу ретко зборуваме, а уште поретко слушаме

Денес, се ретки луѓето кои навистина ги ценат напорната работа, семејството и своите пријатели. Поголем дел од нас се нетрпеливи и несвесни за тоа како го ...
| | веќе видена | слични

Живееме брзо, се оттуѓуваме од другите луѓе, се поретко се гледаме и слушаме со пријателите. Се помалку ги слушаме нашите родители кога ни зборуваат за нивното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1092 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде ни исчезна љубовта? Можеме да комуницираме на милион начини – но, многу ретко зборуваме, а уште поретко слушаме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: