Макрон ќе му подари даб на Трамп


2 копии
2 копии

Пред околу една недела, на почетокот од државната посета на Вашингтон, францускиот претседател, Емануел Макрон, му се придружи на својот американски колега, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика членките на НАТО да ги зголемат своите буџетски средства за одбраната. Тој на заедничката прес-конференција со ...
| | веќе видена | слични

На заедничката прес конференција со германската канцеларка Меркел, Трамп ги повика европските земји да трошат најмалку два проценти од својот бруто домашен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

НАТО повеќе им помага на Европејците отколку на Американците, рекол во петокот американскиот претседател Доналд Трамп, по разговорот со германската канцеларка ...
| | веќе видена | слични

НАТО повеќе им помага на Европејците отколку на Американците, изјави во петокот американскиот претседател Доналд Трамп по разговорите со германската канцеларка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 146 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 175 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон ќе му подари даб на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: