Кацига со ретровизор

Еден од најголемите проблеми за време на возењето е ограничената перцепција на патот. Производителот Reevu понуди интересно решение за овој проблем, претставувајќи го моделот MSX1. Reevu го патентираше својот систем кој всушност е мало огледало изработено од поликарбонат, и е поставено над веѓите на возачот. Системот дозволува да се прилагоди аголот на гледање како би можеле во целост да добиеме визуелна перспектива за тоа што се случува позади нас. Видео:
| | веќе видена | слични

Останато

Отворена е истрага за „организирана измама” против лица кои објавија лажни апели за донации за финансирање на реконструкцијата на Нотр Дам , соопшти јавното ...
сите 768 | | | веќе видена

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 148 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 236 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 158 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кацига со ретровизор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: