ВМРО-ДПМНЕ: Со доаѓањето на Заев на власт демократијата во земјава заврши во контејнер?


3 копии

Aмандмани поднесени на законот за двојазичност беа расфрлани околу Собранието. Тоа е факт кој го виде целокупната јавност. Ниту СДСМ ниту владејачкото ...
| | веќе видена | слични

Службата на Собранието, стои во соопштението, уредно постапуваше и постапува во рамките на своите надлежности и задолженија, се до целосното завршување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите амандмани за Законот за јазици, во трето читање, се преведени, архивирани, обработени и ставени на е-Парламент, соопшти денеска Кабинетот на претседателот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери нема да закаже нова пленарна седница се додека власта и опозицијата не решат што ќе прават со 35.000 амандмани за ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Талат Џафери ги известил дел координаторите на денешната координација дека нема намера да закаже нова собраниска седница додека не се реши ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од кабинетот на претседателот на Парламентот Талат Џафери информираат дека амандманите се предведени и оти тие сега технички се средуваат и се групираат, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Со доаѓањето на Заев на власт демократијата во земјава заврши во контејнер?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: