Кабаст отпад ќе се собира во општина Кисела Вода

7 копии

Акција за собирање кабаст отпад на територијата на Кисела Вода од 7 до 11 часот ќе спроведат денеска и утре ЈП „Комунална хигиена” и општината преку Секторот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Оваа девојка вели дека се препородила откако почнала да се тушира само со ладна вода. Таа навика одлично делува на целото тело, а дури помага и за побрзо ...
| | веќе видена | слични

Татјана Лазаревскаја од Русија одлучила да ја тестира теоријата дека туширањето со ладна вода секој ден е одлично за менталното и физичкото здравје, како и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Со донаторска акција на чиста вода и флаери за информирање на граѓаните за квалитетот и безбедносниот карактер на водата од градскиот водовод во Гевгелија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Не секогаш се потребни зборови за да ги покажете чувствата или ставот за нешто. Ако некој не ви се допаѓа или напротив, ви се допаѓа, ако лажете или пак ви е ...
сите 44 | | | веќе видена

Брана во Порторико може да пукне и да загрози над 70.000 жители во два соседни града. Властите се обидуваат да ги мобилизираат сите ресурси. Ова се случува ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров се сретна со Фам Бин Мин, заменик премиерот на Социјалистичка Република ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кабаст отпад ќе се собира во општина Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: