Славењето Божик во Северна Кореја е опасно по живот


4 копии
2 копии

Јужна Кореја понуди одржување на разговори на високо ниво со Северна Кореја со цел отворање на патот за учество на Северот на Зимските олимписки игри ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, вчера, на новогодишното обраќање, рекол дека е "отворен за дијалог" со Сеул. Јужнокорејскиот министер за обединување, Чо ...
| | веќе видена | слични

Весникот „Њујорк тајмс“ оценува дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун со неговиот новогодишен говор и најавите дека ќе започнат со масовно производство на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

CNN објавил кратка видео снимка од заедничко сместување на севернокорејски работници во фабрика. Работниците во Северна Кореја, веројатно живеат токму така ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг ун рекол дека САД нема да може да започне војна против Северна Кореја сега кога таа има нуклеарно оружје со кое може да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 228 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 159 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 197 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Австрискиот министер за внатрешни работи, Херберт Кикл, рече дека и понатаму се разговара со земји од Западен Балкан за основање центри за прифаќање азил во ...
сите 69 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Славењето Божик во Северна Кореја е опасно по живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: