Уште една победа на Јужна Кореја и Сон нема да оди во војска


2 копии
3 копии

По 90 минути игра во финалето, резултатот бил 0-0 а во продолжението ѕвездата на Тотенхем, Сон наместил два гола со кои Кореа повела 2-0. Јапонија до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Јужна Кореја успеа да ја победи Јапонија во финалето на Азиските игри, а овој триумф донесе сериозно олеснување за сите нејзини ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Јужна Кореа го освои турнирот што се играше во рамките на Игрите на Азија. Во финалето, Кореа, по две продолженија, славеше над ...
| | веќе видена | слични

Доколку денес не стигнаа до победата веројатно еден од најдобрите фудбалери на Јужна Кореја, Сон Хеунг Мин би морал да оди во војска, но вака нема да има таков ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четворица јапонски кошаркари, членови на репрезентацијата која настапи на Азиските игри, добија едногодишна забрана да играат, откако претходно беа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 153 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште една победа на Јужна Кореја и Сон нема да оди во војска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: