Иван Исцелител го има лекот за СИДА ?

Веќе нема некој што нема слушнато за нашиот познат Иван Исцелител. Деновиве тој беше гостин кај Жанко во неговата емисија “Не бери Гајле” која што се емитува на Наша ТВ. Тој во емисијата, објаснуваше дека и она што медицински е невозможно, всушност е возможно и дека само тој го знае лекот за неколку неизлечливи болести, како што се ХИВ вирусот и СИДА. Тој во емисијата покажува и докази, како во писмена форма, така и видео материјали кои што ги потврдуваат неговите тврдења дека СИДА е всушност излечлива болест. Емисијата во која тој ги демонстрира неговите исцелителски моќи, ке се емитува на 1-ви Април, вторник од 22:30 минути на Наша ТВ. Репризите, можете да ги гледате во среда од 09:30 часот, како и во сабота од 18:00 часот. Затоа сите пред малите екрани, и да видиме што може да направи нашиот Иван во врска со овие големи медицински прашања.
| | веќе видена | слични
11 копии

Околу 12,2 отсто од јужноафриканското население се серопозитивни, односно секој осми жител е носител на вирусот на СИДА. Вкупниот број на заразени во земјата изнесува 6,4 милиони луѓе. Јужноафриканците имаат се поголем број сексуални партнери, а се помалку користат презервативи, што ја објаснува лошата ситуација со вирусот во земјата, покажуваат анализите. Јужноафриканската Влада активираше најголема програма во светот за употреба на антиретровирусни лекови во која учествуваат 2,4 милиони лица.
| | веќе видена | слични

Останато

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 83 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македобија утрово беше отворена дводневна регионална конференција за дијалог на високо ниво за политичкото учество на младите и ...
сите 12 | | | веќе видена

Албански државјанин со лажна италијанска лична карта се обидел да излезе од Македонија.Како што соопшти МВР, вчера во 17:50 часот на граничниот премин „Свети ...
сите 103 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 73 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иван Исцелител го има лекот за СИДА ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: