Иван Исцелител го има лекот за СИДА ?

Веќе нема некој што нема слушнато за нашиот познат Иван Исцелител. Деновиве тој беше гостин кај Жанко во неговата емисија “Не бери Гајле” која што се емитува на Наша ТВ. Тој во емисијата, објаснуваше дека и она што медицински е невозможно, всушност е возможно и дека само тој го знае лекот за неколку неизлечливи болести, како што се ХИВ вирусот и СИДА. Тој во емисијата покажува и докази, како во писмена форма, така и видео материјали кои што ги потврдуваат неговите тврдења дека СИДА е всушност излечлива болест. Емисијата во која тој ги демонстрира неговите исцелителски моќи, ке се емитува на 1-ви Април, вторник од 22:30 минути на Наша ТВ. Репризите, можете да ги гледате во среда од 09:30 часот, како и во сабота од 18:00 часот. Затоа сите пред малите екрани, и да видиме што може да направи нашиот Иван во врска со овие големи медицински прашања.
| | веќе видена | слични
11 копии

Околу 12,2 отсто од јужноафриканското население се серопозитивни, односно секој осми жител е носител на вирусот на СИДА. Вкупниот број на заразени во земјата изнесува 6,4 милиони луѓе. Јужноафриканците имаат се поголем број сексуални партнери, а се помалку користат презервативи, што ја објаснува лошата ситуација со вирусот во земјата, покажуваат анализите. Јужноафриканската Влада активираше најголема програма во светот за употреба на антиретровирусни лекови во која учествуваат 2,4 милиони лица.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Екс-министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески со лисици беше спроведен од затворот во Шутка до Кривичниот суд. Тој за време на рочиштето за случајот ...
сите 73 | | | веќе видена

Поддржувачите на иницијативата „Македонија блокира“ вечерва се упатија во населбата Пржино, кон домот на поранешната министерка за култура Елизабета ...
сите 63 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иван Исцелител го има лекот за СИДА ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: