Јувентус му го препушта Погба на Реал Мадрид


2 копии
2 копии

Трансфер сагата поврзана со Пол Погба секојдневно, по неколку пати ги полни светските спортски медиуми. „Дејли Мејл“ во своето денешно издание пишува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јасно е дека Пол Погба и понатаму ќе остане една од главните трансфер теми во летниот преоден рок. Според неговиот агент, но и според изјавата на фудбалерот од ...
| | веќе видена | слични

Се шпекулира дека во Јувентус веќе донеле конечна одлука по прашањето со Пол Погба, Французинот беше опција за италијанскиот првак, а во трката за неговиот ...
| | веќе видена | слични

Мино Рајола, менаџерот на Пол Погба е вистински мајстор да режира трансфер сага. Тоа го нарави пред три години кога го стави Јувентус пред свршен чин за да им ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед денес и официјално го престави гостинскиот дрес за сезоната 2019/2020. „Црвените ѓаволи“ во наредната сезона ќе имаат за цел најмалку да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од таборот на Манчестер Јунајтед се подготвени да испратат понуда во висина од 72 милиони фунти за усугите на Сергеј Милинковиќ-Савиќ од Лацио. Сепак, „Скај ...
| | веќе видена | слични

Премиерлигашот очајно посакува засилување во средниот ред, активно работи на трансфер пазарот и веќе покажа интерес за фудбалерот на Спортинг Лисабон, Бруно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гибралтар минатата недела донесе одлука за запленување на иранскиот танкер само поради тоа што ги прекрши санкциите на Европската Унија, а не по барање на која ...
сите 210 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата на Северна Македонија ги опиша Малтешаните како „криминалци" во телефонскиот разговор што протече во јавноста и што ја потресе ...
сите 122 | | | веќе видена

Сметавме дека е важна политичка порака УНЕСКО да не го стави Охридскиот регион на листата на светско културно наследство во опасност, но и ветер во грб за ...
сите 181 | | | веќе видена

Откако пред неколку дена на интернет се појави аудио снимката од разговори на македонскиот премиер Зоран Заев со руски пракнери , во кои тој беше убеден дека ...
сите 219 | | | веќе видена

Податоците покажуваат сериозна материјална обесправеност кај 83-94 проценти од ранливите ромски семејства во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), соопшти ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јувентус му го препушта Погба на Реал Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: