Јувентус го договори трансферот на Демирал


Екипата на Јувентус и оваа сезона ќе претрпи одредени промени и тоа на сите линии. Првакот на Италија е блиску до ангажирање на Матијас де Лихт од Ајакс, а ...
| | веќе видена | слични

До крајот на оваа недела Јувентус би требало да ги потврди како нови засилувања Матијс де Лихт и Џиџи Буфон. Италија Италијанските медиуми пишуваат дека ...
| | веќе видена | слични

„Старата дама“ има осум Скудета во низа а за ваквата доминација заслужна е одличната трансфер политика и силната финансиска состојба која ја создаде клубот од ...
| | веќе видена | слични

Супер-талентираниот стопер на Ајакс, Матијс Де Лихт по се изгледа стави крај на сите дилеми околу неговата иднина и го одбра Јувантус како нов клуб, средина во ...
| | веќе видена | слични

Вчера италијанските медиуми пренесоа дека дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи добил примамлива понуда од Пари Сент Жермен. Наводно францускиот шампион му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 575 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 269 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

На 30 ти овој месец и официјално завршува вонредната состојба. Ќе има ли ново продолжување ќе се знае по закажаниот Совет на безбедност кај шефот на државата ...
сите 368 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 196 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јувентус го договори трансферот на Демирал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: