Јувентус ќе го ангажираат Модриќ

Покрај Интер уште еден италијански тим покажувал интерес за играчот на годината во светот, Лука Модриќ. „Спортмедиасет“ тврди дека во летниот преоден рок Јувентус е се обиде да го ангажира играчот на Реал Мадрид. Договорот на Лука Модриќ со Реал истекува наредната година, поради што Јувентус ќе се обидат да го донесат Хрватот во Торино по завршувањето на сезоната. Исти намери имаат и во Интер, но Италијаните тврдат дека во предност ќе биде Јувентус, бидејќи Реал летово го пријави Интер поради нелегален пристап до играчот. Исто така адут на Јувентус се и добрите односи со менаџерот Жоге Мендеш, кој ја имаше клучната улога и во трансферот на Кристијано Роналдо.
| | веќе видена | слични
4 копии

Оваа сезона може да биде последна во Јувентус за играчот од средниот ред Сами Кедира, објави „Калчомеркато". Ова се должи на доаѓањето во италијанскиот шампион на играчот од средниот ред на Арсенал Арон Ремзи. Покрај тоа, Јувентус може да го ангажира и играчот од средниот ред на Лион, Танги Ндомбеле. Триесет и едногодишниот Кедира во последно време не ја добива посакуваната минутажа за игра и тоа е исто така една од причините за неговото можно заминуање. Оваа сезона, Германецот одигра 11 натпревари. Неговиот договор истекува летото 2021 година.
| | веќе видена | слични

Арон Ремзи, играч на Арсенал и репрезентативец на Велс, потпишал пет годишен договор со Јувентус, објавија „Гардијан“ и „Скај Спорт Италија“. Ремзи минатата недела успешно ги минал лекарските прегледи. Иако го ставил својот потпис на договорот, Ремзи дресот на Јувантус ќе го носи од сезоната 2019/2020. По завршувањето на оваа сезона тој ќе се пресели во Торино како слободен играч. Бидејќи Јувентус нема да плати ниту цент за него, тој во Торино добил финансиски договор. Велшанецот ќе има одишна плата од 8,5 милиони евра, што значи дека во клубот поголема плата од него ќе има само Кристијано Роналдо. На реализaција на овој трансфер инсистирал тренерот Масимилијано Алегри, кој смета дека Ремзи одлично ќе функционира во редот на врска заедно со Миралем Пјаниќ и Блез Матуиди.
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот на Арсенал Арон Ремзи потпиша договор со Јувентус, објавија дел од италијанските медиуми. Трансферот ќе се случи по завршувањето на тековната сезона. Ремзи веќе ги помина лекарските преглед во приватна клиника во Мадрид, а потоа потпиша долгорочен договор со италијанскиот шампион кој ќе стапи на сила во текот на летото. Претходно беше објавено дека 28-годишниот Велшанец ќе добие осум милиони евра годишна плата. Така, Ремзи ќе стане најплатениот фудбалер во Јувентус по Кристијано Роналдо. Во тековната сезона, Ремзи одигра 24 натпревари за Арсенал, постигна три гола и оствари 6 асистенции.
| | веќе видена | слични

28 годишниот Велшанец дефинитивно се сели во Торино, се шпекулира дека тој веќе ставил потпис на договорот со италијанскиот првак, иако ПСЖ го посакуваше, на крајот не успеа да го убеди да се пресели во нивната екипа. Италија Велшанецот од редовите на Арсенал, Арон Ремзи веќе ставил потпис на долго најавуваниот договор со Јувентус, валиден од 1 јули, ова доаѓа по информациите кои ги објави Скај Спорт Италија. Неговиот договор со Топчиите истекува на лето на крајот од актуелната сезона, по што треба да биде слободен играч на трансфер пазарот, а токму од тие причини Велшанецот уште во овој јануарски преоден рок има можност да преговара со заинтересираните екипи за неговите услуги. Според информациите, Ремзи лекарските прегледи ги минал во Шпанија, наместо во Лондон, а веќе и ставил потпис на договорот со италијанскиот првак. Јувентус не пријави желба да го ангажира Велшанецот шест месеци порано, за што требаше да потроши 20 милиони евра, па тој остатокот од сезоната ќе го мине во Арсенал. ПСЖ исто така се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Арон Ремзи во петок би требало да стави потпис на четиригодишен договор со Јувентус. Ремзи наводно веќе ги договорил сите услови со италијанскиот клуб и по крајот на сезоната како слободен играч ќе се пресели во Торино, откако не се договори со челниците на Арсенал за продолжување на соработката со лондонскиот клуб. Според италијанските медиуми, Ремзи ќе потпише четиригодишен договор со торинскиот клуб и ќе заработува околу четири милиони евра. Засега не е познато дали Ремзи веднаш ќе се пресели во Јувентус или пак тоа ќе се случи по крајот на сезоната. Наводно постоела и опција за Велшанецот уште овој месец да се пресели во Торино, но во тој случај Јувентус ќе треба на Арсенал да им исплати околу 20 милиони евра.
| | веќе видена | слични

Најдобриот фудбалер во светот за 2018 година, Лука Модриќ, се поверојатно è дека на крајот од сезоната ќе си замине од Реал Мадрид. Хрватот кој ги доби сите можни индивидуални награди за минатата година е пред трансфер во Италија. Шпекулациите во изминативе неколку месеци беа дека Интер сака да го купи Модриќ, но сега работите се поинакви. Шампионот Јувентус се фокусираше на Хрватот. Најдобриот тим во Италија сака повторно да го спои Модриќ во тандем со Кристијано Роналдо, кој летоска дојде во гигантот од Торино. Модриќ има 34 години и многумина предвидуваат дека е пред залез во кариерата, но Јувентус најде одличен начин за тоа како да ја привлече ѕвездата на Реал Мадрид да дојде во Торино. „Старата дама“ е подготвена да го придобие Модриќ со тригодишен договор, со можност за продолжување на уште една сезона. Тоа би значело дека Лука би останал во Јувентус до 37 или 38 години. Ретко кој друг клуб ќе му понуди толку долг договор на Модриќ, па затоа Јувентус сега е во прв план за доведување на „мозокот“ на ...
| | веќе видена | слични

Изгледа дека сагата околу трансферот на Ремзи од Арсенал во Јувентус доаѓа кон крајот. Спрема пишувањата на странските медиуми, Ремзи во петок би требало да потпиша четиригодишен договор со Јувентус. Ремзи наводно ги договорил сите услови со италијанскиот клуб и на крајот од оваа сезона како слободен играч ќе премине во Јуве, откако не успеа да се договори со Арсенал за продолжување на договорот. Тутоспорт пренесува дека Јуве на Ремзи му понудиле околу четири милиони евра годишно, а во клубот би требало да се задржи до 2023. година. Јувентус сака овој трансфер да се реализира уште овој месец, но од друга страна Емери сака да го задржи до крајот на сезоната. Топџиите бараат 20 милиони евра за трансфер на Ремзи во јануари, а Јуве прави се да успее да ја спушти цената. Ремзи во петок потпишува четиригодишен договор со Јувентус?
| | веќе видена | слични

Играчот од средниот ред на Арсенал, Арон Ремзи ќе потпише петгодишен договор со Јувентус на 18 јануари, објави „Тутоспорт". Дваесет и осумгодишниот велшки фудбалер од италијанскиот шампион ќе добие 7,5 милиони евра годишна плата. Во тековната сезона, Ремзи одигра 24 натпревари за Арсенал, постигна три гола и забележа шест асистенции.
| | веќе видена | слични

Актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на хрватскиот интернационалец од редовите на шпанскиот гигант Реал (М), Лука Модриќ. Челниците на “старата дама” потврдија дека се заинтересирани за услугите на последниот освојувач на “Златната топка” на Франс Фудбал кој има договор со “кралскиот клуб” до 30 јуни 2020 година. Доколку се пресели во Торино, Модриќ ќе си обезбеди годишна плата од 10 мил. евра, а подолг период голем интерес за неговите услуги покажуваат и челниците на Интер.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рашела Мизрахи, која вчера рано наутро беше разрешена од министерка за труд и социјална политика, и беше постојано мета на антисемитски напади од лица блиски ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ го обезбедила последниот глас што недостигаше за донесување на Законот за јавно обвинителство, кој денеска беше усвоен со ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Европски совет Шарл Мишел вечерва организира неформална вечера за лидерите од Европската Унија и од Западен Балкан. Според него состанокот е ...
сите 594 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 325 | | | веќе видена

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јувентус ќе го ангажираат Модриќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: