Јувентус и Алекс Сандо постигнале договор, Бразилецот останува


Раководството на Јувентус и левиот бек Алекс Сандро постигнале договор за продолжување на соработката. Ова е вистинско изненадување бидејќи пред неколку дена ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Јувентус изгледа конечно постигна договор со Алекс Сандро. Иако во претходните денови се шпекулираше дека 27 годишниот дефанзивец нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден Азар ги договорил личните услови со Реал, а трансферот во Мадрид ќе биде реализиран во летниот преоден рок, објавија шпанските медиуми. Белгиецот има ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед сензационално влезе во трката за потписот на играчот на Барселона, Андре Гомеш. Португалецот оваа сезона игра како позајмен фудбалер во ...
| | веќе видена | слични

Како што стојат работите изгледа дека Бразилецот, Алекс Сандро ќе го напушти Јувентус на крајот од сезоната. Сандро има договор со Јувентус до 2020 година. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
сите 164 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 173 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јувентус и Алекс Сандо постигнале договор, Бразилецот останува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: