Прандели нов тренер на Пандев?

Иван Јуриќ е разрешен од тренерското столче откако вечерва третолигашот Виртус Ентела ја шокираше Џенова во Купот на Италија, Чезаре Прандели ќе му биде нов ...
| | веќе видена | слични

Горан Пандев наскоро треба да го добие Чезаре Прандели за нов тренер откако Виртус Ентела вечерва приреди големо изненадување и ја елиминираше Џенова од Купот ...
| | веќе видена | слични

Чезаре Прандели ќе биде нов тренер на Џенова, а отказ вечерва доби Иван Јуриќ. Хрватот издржа само 8 меча на кормилото на Џенова во неговиот кам-бек и по ...
| | веќе видена | слични

Иван Јуриќ по вторпат доби отказ од Џенова, и на негово место ќе дојде Чезаре Прандели по шокантната елиминација на Грифоне во Копа Италија од третолигашот ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Џенова доживеа непријатна елиминација во Купот од третолигашот Виртус Ентела после изведувањето на пенали. Во регуларниот дел беше 2:2, а после 120 ...
| | веќе видена | слични

Членот на Серија Ц во Италија Виртус Ентела приреди голем подвиг и ја елиминираше Џенова по голема битка на „Луиџи Ферарис“ и по пенал серијата се пласираа во ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Соопштение за јавност Пионот Христијан Мицкоски повторно се сокри зад нервозни соопштенија од неговата ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски не одговори за неговата улога во ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прандели нов тренер на Пандев?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: