Јункер: Преговорите во Женева се последна шанса за обединување на Кипар

Преговорите во Женева беа идентификувани од претседателот на Европската комисија (ЕК), Жан-Клод Јункер како последна шанса за обединување на Кипар, соопштува ...
| | веќе видена | слични

Дури и ако преговарачите постигнат пробив во решавањето на кипарското прашање оваа недела во Женева, тие нема да успеат да ги дефинираат сите детали потребни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преговарачите не успеваат да се доближат до конечен договор, со кој ќе заврши поделбата на Кипар, соопшти денеска кипарската грчка страна во текот на вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 261 | | | веќе видена

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 161 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 155 | | | веќе видена

Жители од неколку села кои гравитираат околу депонијата Русино, синоќа го блокираа транспортот и депонирањето на комунален смет од тетовскиот регион. Тие се ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јункер: Преговорите во Женева се последна шанса за обединување на Кипар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: