По Меркел, Грците бесни на Јункер: `Ова е чиста провокација, рече Македонци и Македонија`


7 копии

„Оган врз црвените линии на Грција од Јункер: повторно говореше за Македонија“, „Јункер ПЈРМ ја нарече Македонија“, „Јункер: Македонците напредуваат, терминот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Европската унија се обидува да избегне зајакнување на улогата на САД и на Русија во земјите од Западен Балкан, изјави претседателот на Европската комисија, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Москва не гледа никакви проблеми во врска со плановите на балканските земји за пристапување во Европската унија, изјави рускиот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Остри реакции во грчката јавност откако Претседателот на ЕК Жан Клод Јункер во последното интервју за Дојче Веле говорејќи за евроинтегративните процеси на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Меркел, Грците бесни на Јункер: `Ова е чиста провокација, рече Македонци и Македонија`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: