Британската Влада предупредува на можно пропаѓање на Брегзит


7 копии
4 копии

На помалку од три месеци од рокот за излез на Британија од Европската Унија , британските парламентарци на почетокот на петдневната дебата излегоа со ново ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британските пратеници ѝ зададоа нов удар на премиерката Тереза ​​Меј, втор за два дена, во врска со владините планови за брегзитот, пишуваат британските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вебер изјави дека сите мораат да увидат дека договорот за повлекување закажан за 29 март, „ќе доведе до тешка, можеби и многу хаотична ситуација“. – Сега на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Лондонската полиција соопшти дека го зајакнала присуството пред британскиот Парламент, откако околу 55 пратеници се пожалиле на вербално насилство во време ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 305 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската Влада предупредува на можно пропаѓање на Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: