„Фајненшл Тајмс“: Лондон сака „одбранбен пакт“ со Германија


3 копии
11 копии

Претседателот на Европската комисија, Жан-Kлод Јункер истакна дека Британија ќе биде третирана како трета земја по брегзит, а „разводот“ ќе биде толку лош за ...
| | веќе видена | слични

Британската Влада денеска соопшти дека на 29 март официјално ќе ја активира постапката за излез на Велика Британија од Европската унија. БТА пренесува дел од ...
| | веќе видена | слични

Британија и Германија планираат нова спогодба за одбрана, откако Лондон ќе почне со процесот за „Брегзит“. Соработката ќе вклучува заеднички активности во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 343 | | | веќе видена

Хаотично известување на институциите на системот во врска со синоќешната сообраќајна трагедија во која едно лице го загуби животот, а 26 лица се повредени, ...
сите 254 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фајненшл Тајмс“: Лондон сака „одбранбен пакт“ со Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: