Професор Хаџидедиќ: ЛОНДОН не се откажува од ПОДЕЛБА НА БИХ И МАКЕДОНИЈА!


2 копии

Војната која се водеше на просторот на поранешна Југославија во 1990-тите повеќе е може да се повтори, иако се создава психоза дека само што не избила, вели за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корисна и позитивна корисна и позитивна средба, но без конкретен напредок во спорните прашања, е е генералниот коментар на грчките медиуми по вчерашната рунда ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Прашањето со името треба да го решите меѓу вас, јас не сум надлежен да давам идеи или насоки, но треба да ја нагласам итноста што го карактеризира решавањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грција по прв пат искрено се залагала за прифатливо решение за името. Грчкиот премиер Алексис Ципрас по денешната средба со претседателот на Европската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грција е мојата втора татковина, воопшто не ни помислив дека земјата ќе излезе од еврозоната, рече претседателот на европската комисија, Жан Клод Јункер, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 146 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 175 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Професор Хаџидедиќ: ЛОНДОН не се откажува од ПОДЕЛБА НА БИХ И МАКЕДОНИЈА!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: