Научниците го потврдија очекуваното: Ова беше најтоплиот јуни во историјата!


Податоците кои вчера ги објавија американските научници за јуни го покажуваат тоа што луѓето во Европа, делови од Африка и Јужна Америка веќе го знаат – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Високите температури кои оваа недела доведоа до рекордни вредности во Европа изгледа дека ќе се поместат кон Гренланд, што може да доведе до тоа замрзнатата ...
| | веќе видена | слични

Рекордно високите температури полека паѓаат низ цела Европа, а топлотниот бран што вчера достигна рекордни вредности се пресели во Гренланд и се закани со ...
| | веќе видена | слични

Во Белгија вчера е  забележана највисока температура досега, 41,8 степени Целзиусови степени во местото Бегијендејк, изјави метеорологот Дејвид Дехенау. Во ...
| | веќе видена | слични

Париз вчера ја доживеа највисоката температура во својата историја од 42,6 Целзиусови степени, додека нови рекорди беа забележани и во други делови од западна ...
| | веќе видена | слични

Во Германија, Белгија и Велика Британија денеска се поставени нови рекорди во температурите предизвикани од топлотниот бран што го зафати поголемиот дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во СЈО, затоа што неговата оценка за поранешното специјално обвинителство од ...
сите 41 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека во следните денови ќе имаат средби со партиите кои освоија пратенички места за евентуално формирање нова ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците го потврдија очекуваното: Ова беше најтоплиот јуни во историјата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: