Јунајтед мора да гостува на реваншот со Барселона поради Сити

Манчестер Јунајтед и официјално потврди дека УЕФА направила промена на натпреварувачкиот пар од четвртфиналето на Лигата на шампионите против Барселона. Според ...
| | веќе видена | слични

Во текот на денешниот ден ги дознавме паровите за четвртфиналето на Лигата на шампионите, па и „возниот ред“ за до крајот на оваа кампања во најквалитетното ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот вицешампион Ајакс во четвртфиналето од ЛШ ќе игра против Јувентус. Откако „копјаниците“ направија сензација и го елиминираа бранителот Реал, и тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спортскиот директор на Јувентус, Павел Недвед беше прв кој се јави со реакција по денешната ждрепка за четвртфиналето и полуфиналето од Лигата на шампионите. ...
| | веќе видена | слични

Манчестер јунајтед е приморан првиот натпревар со Барселона во четвртфиналето од Лигата на шампионите да го игра на Олд Трафорд и покрај тоа што според ждребот ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи англискиот фудбал по долги години дури со четири претставници беше застапен во ждребот за четвртфиналето од Лигата на шампионите, беше очекувано дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 111 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јунајтед мора да гостува на реваншот со Барселона поради Сити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: