Јунајтед без Сколс и Флечер, но со Смолинг во Португалија

Дарен Флечер и Пол Сколс отпаднаа од групата на Манчестер Јунајтед која се упати кон Португалија рано утрово. Во среда “црвените ѓаволи“ ќе ги одмерат силите со Брага во натпревар од Лигата на Шампионите. Флечер воопшто не бил ниту на денешниот тренинг кој бил отворен за сите, Сколс пак тренирал како и сите, но не отпатувал со тимот. Еве на кои играчи Фергусон ќе може да смета во Португалија: Де Геа, Линдегард; Рафаел, Еванс, Фердинанд, Бутнер, Смолинг, Евра; Клеверли, Гигс, Андерсон, Нани, Валенсија, Керик, Јанг, Пауел; Руни, Велбек, Чичарито, Хернандез, Ван Перси
| | веќе видена | слични

Останато

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. ...
сите 72 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон повика денеска иранската криза да биде уредена со „дијалог и мултилатерализам“.Тој го упати повикот на годишната сесија ...
сите 73 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 155 | | | веќе видена

Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
сите 34 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јунајтед без Сколс и Флечер, но со Смолинг во Португалија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: