Северина домаќинка на „Големиот брат“?

Хрватската контроверзна пејачка Северина Вучковиќ, на задоволство на своите фанови ќе биде водителка на популарното шоу „Големиот брат“, пренесуваат српските медиуми. Претстојната сезона на шоуто кое ќе почне во март и ќе се прикажува и во Хрватска, на телевизијата „Ер-те-ел“, а задачата на Северина ќе биде да известува за сите случувања во куќата, која годинава ќе биде сместена во Белград. - Договорот со Северина е пред крај и тоа најверојатно е завршена работа. Нејзе и се допадна идејата, пред се, поради тоа што се работи за интересен проект во кој таа ќе има интересна улога - открива близок извор на продукцијата „Емоушн“ за српски „Блиц“. Шоуто „Големиот брат“ се очекува да постави рекорд во гледаност низ Хрватска. Наспроти пишувања на „Блиц“, менаџерот на Северина, Томислав Петровиќ ги демантира овие информации и вели дека ништо од тоа не е вистина. Портпаролката на продукцијата „Емоушн“, за која се пишуваше дека веќе соработувала со Северина за време на реалното музичко шоу „Операција триумф“, ...
| | веќе видена | слични

„Веќе соработуваше со продуцентската куќа Емоушн и беше исклучително задоволна“, изјавија продуцентите на Големиот Брат Најпопуларната пеачка од Хрватска, една и единствена Северина е прв избор за водителка на овогодишното шоу „Големиот Брат“ во кое првпат ќе учествуваат натпреварувачи од БиХ, Црна Гора, Хрватска, Македонија и Србија, пишува српскиот весник „Блиц“. За продукцијата се задолжени Емоушн и хрватската РТЛ, а Северина ќе треба да известува за настаните внатре во куќата на белградски Кошутњак. Не е чудно тоа што токму хрватската пеачка е прв избор на продуцентите бидејќи е популарна во сите земји на поранешна Југославија, а со самото тоа би привлекла гледачи во сите земји од каде ќе дојдат кандидатите. А кандидати навистина има многу. Само во Хрватска се пријавија неколку илјади, исто и во другите земји, поради што овој проект ќе наиде на голем интерес кај спонзорите, кои ќе сакаат да бидат под будното око на илјадници гледачи. Иако се уште се чека на потврден одговор од Северина, не треба да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 315 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 505 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северина домаќинка на „Големиот брат“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: