„Југохром“ нема да стартува додека не ги изгради пречистителните станици


Комбинатот „Југохром“ од Јегуновце нема да проработи во предвидениот рок. Иако се најавуваше дека комбинатот ќе ги запали печките во март или најдоцна во ...
| | веќе видена | слични

И раководството и синдикатот на Југохром, потврдуваат дека комбинатот нема да проработи во предвидениот рок на почетокот од јуни. Оттаму велат дека се уште се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, министрите во неговата Влада, пратениците на владејачкото мнозинство, градоначалниците од СДСМ избрани на последните локални избори, едно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Се додека Југохром не ги исполни условите и не се вложи во заштитата на животната средина не треба да работи“, истакна вчера заменик министерот, на новинарско ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 126 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 117 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена

Грчкиот весник „То Вима“ информира дека Преспанскиот договор може да биде ратификуван во грчкиот парламент и со помалку од 151 пратеник, кои инаку му се ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Југохром“ нема да стартува додека не ги изгради пречистителните станици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: