ЈП Ринија доби 1 милион денари субвенции за да подмири долгови за струја и плати

Советот на Општина Гостивар на вчерашната седница донесе одлука за доделување на субвенции за Јавното претпријатие „Ринија“ кое стопанисува со спортската сала ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Чистота и Зеленило“ извршило усогласување на парични средства кои ги побаруваше што, според надлежните, реално се ненаплатливи долгови ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈП Ринија доби 1 милион денари субвенции за да подмири долгови за струја и плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: