Шилегов: град Скопје работи на решавање на проблемот со загадувањето и во летниот период

Градоначалникот Шилегов, заедно со директорот на ЈП„Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска одржаа прес-конференција во рециклажниот двор на ЈП ...
| | веќе видена | слични

Според анализата која пред неколку месеци ја објавија од Град Скопје, прашината од неуредените површини, уличната прашина и прашината од градежните активности ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот Петре Шилегов е во мртва трка со неговиот шеф Зоран Заев во тоа кој повеќе безочно ја лаже јавноста и граѓаните. Лага прва. Денес Шилегов кажа ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Град Скопје работи на решавање на проблемот со загадувањето и во летниот период кога никој не ги чувствува последиците од загадениот воздух во Скопје, изјави ...
| | веќе видена | слични

Рециклажниот центар на ЈП „Комунална хигиена“ во општина Карпош од денеска ќе почне да функционира по сите европски стандарди, најави денеска градоначалникот ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје годинава ќе купува нови контејнери и камиони за собирање на ѓубре, најави денеска градоначалникот Петре Шилегов. Во моментов ЈП „Комунална хигиена“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 411 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагира на одлуките на апелацискиот суд да одреди мерка притвор за Миле Јанакиески и Кирил Божиновски, иако според опозицијата, истите ги почитувале ...
сите 146 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 176 | | | веќе видена

Никола Груевски има специјален третман затоа што бил 10 години премиер на друга држава, вели Балаш Орбан, државен секретар на кабинетот на унгарскиот премиер ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 239 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: град Скопје работи на решавање на проблемот со загадувањето и во летниот период

Од:
До кого (е-маил):
Порака: