Јовиќ и Ајнтрахт го „шутнаа“ Интер, „црниот пантер“ Обамејанг ги „крена“ Арсенал (видео)


Напаѓачот Лука Јовиќ ја продолжи фантастичната форма за на Ајнтрахт Франкфурт да им донесе 1:0 победа на „Сан Сиро“ против Интер, со што „нераѕурите“ се ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Славија Прага е најпријатното изненадување во оваа сезона во Лига Европа, па откако ја минаа групната фаза во конкуренција на Зенит, Бордо и ФК ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Славиа Прага е најголемата сензација во Лигата на Европа. Во осминафиналеот ја елиминираа Севиља која беше голем фаворит и тоа откако во продолженијата губеа ...
| | веќе видена | слични

Откако синоќа беа одиграни реванш 1/4.финалето дуели, денеска беше извршена и ждрепката за следните две рунди во Лига Европа. Ждрепката донесе шпанска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска во Нион освен ждрепката за Лигата на шампионите беше одржано и извлекувањето за завршницата на Лига Европа каде ќе видиме многу интересни пресметки. ...
| | веќе видена | слични

Веднаш после ждрепката за Лигата на шампионите денес во Нион се извлекоа и паровите за второто по квалитет натпреварување во Еропа, Лигата на Европа. И Лигата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев останува оптимист за добивање позитивна одлука од Европскиот совет за датум за преговори и верува дека на 17 и 18 октомври ќе има конечен ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 360 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 198 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовиќ и Ајнтрахт го „шутнаа“ Интер, „црниот пантер“ Обамејанг ги „крена“ Арсенал (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: