Јовески: Парите во „Рекет“ се дадени во готовина во два наврата

10 копии

Јавното обвинителството будно ги следи информациите за наводна наредба за форензичко бришење на податоци во Специјалното јавно обвинителство и доколку дојде до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По информацијата дека обвинителката Катица Јанева наводно наредила форензичко бришење на компјутерите во СЈО, премиерот Зоран Заев изјави дека тоа е нешто што ...
| | веќе видена | слични

Во Владата, заврши средбата меѓу претставници на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ, на која се дебатираше околу новиот Закон за Јавно обвинителство со кој треба да се реши ...
| | веќе видена | слични

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески вели дека Обвинителството будно ја следи ситуацијата дали навистина е побарано бришење на податоци во компјутерите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство нема кривично да го гони адвокатот на пратеникот Ејуп Алими, Мефаил Арслани за заканата кон обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ...
сите 283 | | | веќе видена

Собранието а потоа и Советот на јавни обвинители експресно и едногласно како и што ја избраа така ја лишија од функцијата специјален јавен обвинител. Катица ...
сите 520 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 268 | | | веќе видена

Два дена и нешто друго во меѓувреме беше потребно пратениците на СДСМ Фросина Ременски (потпретседател на Собранието) и Александар Кирацовски (доскорешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 331 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовески: Парите во „Рекет“ се дадени во готовина во два наврата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: