НОЗЕ КАКО ЧЕПКАЛКИ ЗА ЗАБИ: Ќе ве шокира оваа фотографија на Боки 13 (ФОТО)


Познатиот шоумен ги изненади своите обожаватели Ако некој може да се пофали дека ја преполовил својата тежина , дефинитивно тоа е познатиот шоумен Бојан Јовановски или на јавноста познат како Боки 13 . Доказ за тоа се и неговите фотографии кој тој постојано ги објавува на социјалните мрежи. Последната негова објавена фотка на Инстаграм тоа најдобро го покажува. Боки е облечен во црно палто и куси панталони , каде во преден план се неговите преслаби нозе . Погледнете: Fantastic fashion show, congratulations @versace_official P.s jas gledam vo @donatella_versace a drugite vo mene
| | веќе видена | слични

Имаме повеќе проекти, очекувам поддршка од сите. Се трудев сите години да бидам искрен без разлика на последиците. Јас сум директна жртва на дискриминација со години. Денес стојам гордо исправен пред вас – изјави Бојан Јовановски на официјалното предавање на титулата претседател на Асоцијацијата за заштита на цивилното општество и на социјално загрозени категории - Меѓународниот сојуз Скопје. Јовановски најави дека имаат подготвено повеќе проекти, а првиот проект ќе биде – Стоп за деца на улица и изградба на центар. Тој истакна дека сака Македонија да стане силно општество и повика на соработка меѓу сите, вклучително и политичарите, велејќи дека треба да се тргнат суетите настрана и да се добие плод од соработката. Официјално започнуваат со работа на 8 јули. Почесен претседател на Меѓународниот сојуз за цивилно општество и социјално загрозени категории на граѓани е Фросина Ременски, додека меѓу почесните членови се британскиот амбасадор Чарлс Гарет, Илинка Митрева, Сашко Коцев, народниот правобранителот Иџет ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Досегашниот претседател на Меѓународниот сојуз за цивилно општество-Скопје ја предаде функцијата на ново избраниот претседател Бојан Јовановски. На седницата присуствуваа пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски заедно со пратеникот Стефан Богоев, амбасадорот Чарлс Гарет, водителките Лила Филиповска и Јована Стојменовиќ, заедно со видни јавни личности. “Ја имам честа да зборувам за нешто друго. Врз основа на неговата биографија, 52 делегати го избраа Бојан Јовановски за претседател на Меѓународниот сојуз. Нашата мисија е дека на секого треба да му се даде шанса”, рече Јасна Мандиќ дел од Сојузот. Новиот претседател Бојан Јовановски кажа дека од понеделник вратите на Сојузот ќе бидат отворени за сите. Тој испрати порака до сите политичари да ги тргнат суетите на страна и да соработуваат со овој Меѓународен сојуз. “Меѓународниот сојуз има мисија која што е за доброто на секој граѓанин. Неколку пати имам кажано, дека сакам да живееме во општество еднакво за сите, различно од другите, општество во ЕУ и НАТО. ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски од неодамна тана претседател на Меѓународниот сојуз за цивилно опшество и социјално загрозени категории.Македонскиот шоумен и хуманист денеска и официјално ќе ја прими новата функција, а неговата хуманост уште еднаш ја покажа на дело.Боки ја извести јавноста декав се откажува од својата плата која треба да ја добива како претседател и дека тие финансиски средства ќе бидат донирани онаму каде се потребни.Секоја чест!Во продолжение прочитајте го неговото излагање во целост:
| | веќе видена | слични

Популарниот шоумен и активист за човекови права, Бојан Јовановски, познат како Боки 13, не престанува да ја изненадува и истовремено воодушевува јавноста. Денес, во очи утрешната свечена седница и превземање на функцијата претседател на Меѓународниот сојуз за цивилно општество, тој информира дека се откажува од својата плата за сите четири години мандат, како што му следува според правилникот на МСЦО. ,,Месечниот надоместок ќе го донирам на семејства и граѓани секој месец, таму каде што е најпотребно! Со многу љубов и посветеност ќе ја работам мојата работа и достоинствено ќе го претставувам МСЦО” – порача Јовановски. Свечената седница ќе се одржи утре, во 18 часот во Музејот на современа уметност Скопје, каде почесните членови на сојузот ќе го именуваат Боки за претседател.
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Меѓународниот сојуз за цивилно општество и социјално загрозени категории, Бојан Јовановски, оствари средба со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Целта на оваа средба била да се изнајдат начини како да се создадат услови за подобра и поквалитетна имплементација на програмата на сојузот која е тесно поврзана со делувањата на МВР. На средбата се разговарало за преземање конкретни мерки од страна на министерството за заштита на децата на улица како и заштита на жртвите од семејно насилство. – На официјалниот прием во министерството ги поставивме начелата за заедничка соработка со една единствена цел, заштита и помош на сите граѓани. Здраво, силно и еднакво општество, вели Јовановски. Меѓународниот сојуз утре ќе има свечена седница во Музејот на современа уметност каде и официјално Јовановски ќе застане на чело на сојузот.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 209 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 162 | | | веќе видена

Никола Груевски има специјален третман затоа што бил 10 години премиер на друга држава, вели Балаш Орбан, државен секретар на кабинетот на унгарскиот премиер ...
сите 181 | | | веќе видена

Мерките во предлог Буџетот обезбедуваат социјална праведност, зголемена социјална помош, над 60.000 деца добиваат детски додаток Реформите во социјалната ...
сите 171 | | | веќе видена

Скопје, 20. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Барањето за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски со пропратната документација треба да бидат испратени во ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОЗЕ КАКО ЧЕПКАЛКИ ЗА ЗАБИ: Ќе ве шокира оваа фотографија на Боки 13 (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: