Јовановиќ: Се си мислев дека метлата ќе ги зафати тие што местеа милионски тендери


Бранимир Јовановиќ поранешниот советник на министерот за финасии Драган Тевдовски кој си поднесе оставка непосредно по изборите на својот фејсбук излезе со ...
| | веќе видена | слични

„Надуваната метла заврши како издишан балон“ – има една најава за неколкуте текстови во Фокус во врска со тукушто направената реконструкција на Кабинетот на ...
| | веќе видена | слични

Во хиперактивизмот и канибализмот на Заев не се наѕира пристап кој може да нѐ извади од партиските логики и неказнивост на корупцијата, клиентелизмот, ...
| | веќе видена | слични

Жестока расправа меѓу пратениците од власта и од опозицијата се разви за време на вчерашното продолжение на собраниската расправа по предлогот за именување ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Со реплики и контрареплики меѓу власта и опозицијата тече денешната собраниска расправа на која се дебатира за предлозите за нови министри во Владата. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во продолжението на расправата на денешната собраниска седница, Илија Димовски побара од премиерот Заев да му одговори, дали министерот за финансии Драган ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од опозицијата критикуваа дека предложените министри не влеваат надеж дека ќе бидат подобри од претходните. Според нив, сменети се министри кои ...
| | веќе видена | слични

„Пораката на граѓаните е дека режимот падна, ама корените останаа. Граѓаните сакаат правда и ако се согласувте со тоа зашто го кочите Законот за јавно ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски го праша премиерот Заев дали Тевдовски бил сменет затоа што одбил да потпише огромно задолжување за изградба на новиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, мандатот за состав на Владата на ...
сите 777 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 487 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 347 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 598 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановиќ: Се си мислев дека метлата ќе ги зафати тие што местеа милионски тендери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: