Жељко и Јелена наесен пред олтар

По едномесечната разделба, актуелната српска двојка - познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ и водителката Јелена Јанковиќ, одлучија уште еднаш да почнат заеднички живот и да продолжат со подготовките за венчавката, што како што планирале претходно, треба да се одржи наесен - открива за српски „Ало“ извор близок на двојката. Тој изјавил дека Жељко и Јована во неговиот стан се сретнале двапати пред папарацото на „Ало“ да ги улови заедно во петокот. - Првпат во тајност се сретнале штом медиумите објавија дека целата српска јавност шпекулира за нејзината врска со кошаркарот Саша Ѓорѓевиќ и тогаш ги направија првите чекори за помирување. Долго зборуваа за се и сешто и решија да и дадат на љубовта уште една можност, а нивната следна средба ја потврди таа одлука - вели близок извор на двојката и открива дека Јелена повторно се преселила кај Жељко. Јована се вратила кај него за време на втората средба, тој за викендот имал закажан настап во Швајцарија, а Јована тоа време го искористила да се распакува. - ...
| | веќе видена | слични

Куферите назад во станот на Жељко Јоксимовиќ. Јована Јанковиќ и својот сакан повторно се заедно. Парот се смири официјално во неделата попаладне кога српскиот пејач се врати од патувањето во Холандија каде што имаше концерт. -По еден месец разделбата заврши. Тие сфатија дека не можат еден без друг, изјави за српските медиуми нивни заеднички пријател. -Ене ги кај Жељко во станот. Јована ги врати своите работи и повторно живеат заедно. Како гулапчиња се, додава истиот извор. Според него, Жељко бил целосно сигурен дека Јована не го изневерила, иако во јавноста се слушале гласови дека наводно таа имала афера со Сашо Ѓоргевиќ. -Во нивната тригодишна врска се појави мала криза, која за ден месец успеаја да ја отстранат, велат заедничките пријатели на Жељко и Јована./www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични
2 копии

Драмата околу раскинувањето на српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ и водителката Јована Јанковиќ би можела да заврши на најдобар можен начин – со бебе, пишува “Ало“, пренесува НетПрес. Како што дознава “Ало“, откако изминативе денови поминале агонија, парот дошол до заклучок дека после се’ се сакаат повеќе и немаат дилеми околу тоа целиот живот да го поминат заедно. И не само тоа, Жељко и Јована одлучиле во наредниот период интензивно да поработат на нивното потомство бидејќи тоа им е заедничка желба. “Откако се сретнаа во заедничкиот стан, вљубените ги решиле сите несогласувања поврзани со нивниот љубовен живот и направиле план за нивната иднина“, изјавил извор близок на парот за “Ало“. “Со оглед на тоа дека се во стабилна тригодишна врска, прво одлучиле на есен да прават свадба, а со тоа да поработат и на принова. Жељко веќе подолго време има желба повторно да стане татко и на својата ќерка од првиот брак Мина да и’ подари брат или сестра. Кај Јована, исто така се разбудил мајчинскиот инстинкт, па лесно се ...
| | веќе видена | слични

Жељко Јоксимовиќ и Јована Јанковиќ сепак ќе се смират, пренесуваат српските медиуми. Според извори на таблоидот Свет, Јована се вратила во нивниот заеднички стан и повторно ја планираат свадбата, која пред раскинувањето ја најавија за есенва. Балканската јавност уште не го проголта нивното ненадејно раскинување, а двојката повторно е заедно. Покрај прашањата зошто раскинаа, и разните шпекулации, сега се појавуваат нови – зошто се смирија? Во естрадните кулоари се шушка дека водителката на телевизија Пинк е трудна, а тоа влијаело на ненадејниот расплет. Во своето последно гостување пред раскинувањето во емисијата Ami G Show, атрактивната водителка изјави дека би сакала да му роди три ќерки на Жељко.
| | веќе видена | слични

Очигледно, сосема со право - љубовната драма на Јоксимовиќ и Јанковиќ медиумите од милост ја нарекоа „српска сапуница“. Имаше веридба, па неверство, но како во сите срцепарателни шпански серии - неизбежен среќен крај! По месец дека разделба, моментално најозборуваната двојка на овие простори е повторно заедно. Прстенот се врати на раката на Јована, таа повторно се врати во нивниот заеднички стан, а старо-новата двојка повторно зборува за свадба. И не само што зборува, туку сега им се брза, па наместо за следната година, како што беше планирано, свадбата ќе биде оваа есен. Дека љубовта е обновена, потврдуваат и папарацо-фотките снимени викендов во гаражата и пред нивниот стан. Нема место за сомнеж - Јанковиќ си ги врати куферите во старото љубовно гнездо. И додека никој не се сомнева дека овие двајца се повторно заедно, сите сакаат да знаат како се се реши толку брзо? Пријател на двојката за магазинот „Ало“ изјави дека на средбата на која требало да одлучат како ќе се носат со ситуацијата и раскинот, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 187 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 434 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жељко и Јелена наесен пред олтар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: