Општината демантира: Ќе има ли во Карпош зонско паркирање?

3 копии
3 копии
5 копии

Во овие моменти, Советот на Општина Карпош донесе одлука за давање на продажба на четири 4 автомобили, меѓу нив: „ауди Q7“, потоа „Санг Јонг“, „форд фиеста“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стефан Богоев, 28 годишниот, градоначалник на Општина Карпош, ја запроси својата девојка, Ивана Анѓеловска, предложувајќи и брак. „Со еден глас за, Ивана ...
| | веќе видена | слични

Мојата партнерка е бренд менаџер. Се занимава со мода, козметика и здрав живот. Инаку е дипломиран политиколог. Работата ја исполнува, исто како мојата што ме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев се огласи на неговата официјална Фејсбук страница по повод зонското паркирање во оваа скопска општина со кое ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите неколку дена, јавноста ја бранува информацијата што проструи во медиумите, а се однесува на тоа дали во општината Карпош ќе се воведе зонско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општината демантира: Ќе има ли во Карпош зонско паркирање?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: