Кредитите брзи, наплатата бавна

Очекуваме дека банкарскиот сектор ќе продолжи да функционира во иста насока како и до сега. ПроКредит Банка останува и понатаму фокусирана за поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Намалувањето на основната камата поттикнато од страна на Народна банка е показател дека македонската економија има простор за нови инвестиции, вели во интервју ...
| | веќе видена | слични

Само годинава ПроКредит Банка поддржа над 1.400 проекти со кредити во износ од 122милиони евра, вели во интервју за Фактор, Јованка Јолеска Поповска, главен ...
| | веќе видена | слични

Србите кои земале кредити од деловна банка од сега ќе можат да ги тужат за да си ги вратат парите што ги уплатиле за обработка на кредитниот договор. Врховниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Долго време ракоплескаа стоејќи. Оваа сцена беше повторувана неколкупати синоќа за време на четиричасовниот состанок на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 303 | | | веќе видена

По лидерот на ДУИ Али Ахмети и премиерот Зоран Заев седна во пратеничкото столче и чека да започне седницата. Во салата сеуште не се присутни пратениците на ...
сите 82 | | | веќе видена

Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер на брифингот со новинари во резиденцијата на американскиот амбасадор, на ...
сите 75 | | | веќе видена

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска Старова, која беше исклучена од партијата бидејќи гласаше „за“ отворање на Уставот, во нејзиното гостување во Тренд ...
сите 124 | | | веќе видена

Скопје, 23 октомври 2018 Денес по 125 години македонска борба за самобитност, слобода и право на самоопределување, Македонците во Република Македонија се ...
сите 117 | | | веќе видена

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието ...
сите 229 | | | веќе видена

Отсуството на адвокатот Часлав Станоевиќ на обвинетиот Томе Ѓурчилов го одложи денешното рочиште за предметот „Топлик“ за 2 ноември. Станоевиќ, како што беше ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кредитите брзи, наплатата бавна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: