Три малолетни деца загинаа во пожар во Велес


4 копии

Каде биле и колку долго се задржале родителите на трите дечиња кои изгореа во пожарот во велешки Вршник. Снимките од видео надзорот на продавницата треба да ...
| | веќе видена | слични

Да се испита евентуална одговорност кај Велешкиот центар за социјални работи кој очигледно не си ја завршил работата со социјалното семејство од Велес во кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инспекција од Министерството за труд и социјала проверува дали Центарот во Велес можел да ја спречи трагедијата во која живи изгореа три деца.. За министерката ...
| | веќе видена | слични

Институциите мора да бидат поригорозни. Многу често институциите наидуваат на препреки кога се обидуваат да ги извршуваат своите функции. Наидуваме на отпор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали постои евентуален пропуст во нивната работа, испитува социјална испекција која во петокот и денеска е во велешкиот Центар, вели министерката за труд и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали имало пропусти во постапувањето на Центарот за социјална работа во Велес со семејството чии три деца загинаа во пожарот што се случи минатата недела, ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На семејството чии три деца загинаа во пожар во нивниот субстандарден дом во Велес социјалните работници му нуделе сместување под кирија уште пред да се случи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет од скопска единица составен од судиите Огнен Ставрев, Горан Бошевски и Васка Николовска – Масевска ги одби жалбите на осомничените во случајот ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 47 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 239 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три малолетни деца загинаа во пожар во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: