Јелена Розга распеана падна од столче

Хрватската пејачка Јелена Розга денес е популарна ширум регионот, а препознатлива е по својот совршен стил. По неа воздивнуваат многумина заради витката фигура ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Јелена Розга неколку месеци по прекинот на веридбата со виолончелистот Стјепан Хаусер има нова љубов. Розга е во врска со 30-годишно момче од Србија, ...
| | веќе видена | слични

Српските медиуми шпекулираат дека хрватската пејачка јелена Розга(41) си нашла нова љубов и тоа во Белград. Пејачката која беше „соло“ по раскинувањето со ...
| | веќе видена | слични

Атрактивната хрватска пејачка Јелена Розга има нов дечко. Откако пред неколу месеци ја прекина врската со Стјепан Хаусер од “Ту челос“, Јелена си фати дечко од ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, ...
сите 173 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 179 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот за проширување на ЕУ ќе претрпи голема штета ако веднаш не почнат преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 145 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јелена Розга распеана падна од столче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: