Кербер го слави првиот триумф во Вимблдон

2 копии

Кралицата на тениските терени Серена Вилијамс и нејзиниот сопруг Алексис Оханиан имаат преслатка ќерка Олимпија. После тешкото породување од пред 10 месеци, ...
| | веќе видена | слични

Серена Вилијамс вчера играше во финалето на Вимблдон, десет месеци откако животот сериозно ѝ бил загрозен. Ова го откри нејзиниот сопруг Алексис Оханјан, кој ...
| | веќе видена | слични

Германската тенисерка Анџелик Кербер е победничка на годинашното издание на Грен слемот Вимблдон. Таа денес во финалето ја совалда Серена Вилијамс од САД со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Целиот свет ни дава максимална поддршка и затоа сега е моментот да одлучиме дали сме дел од светот или не. Договорот со Грција го гарантира нашиот идентитет, ...
сите 120 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 77 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 152 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кербер го слави првиот триумф во Вимблдон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: